facebooktwitterlinkedingoogleplusyoutubepinterest

article3Jesteśmy jedną z pierwszych w Polsce placówek oferujących pomoc w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, dysplazji biodrowej lub łokciowej, OCD - osteochondrozy oraz zaopatrywania uszkodzeń stawów na skutek urazów (np. zerwanie więzadła krzyżowego przedniego) przy użyciu syntetycznej polimerowej wiskoprotezy. Do tej pory takie leczenie było zarezerwowane wyłącznie dla piłkarzy i koni sportowych - teraz dostępne również dla zwierząt domowych.

Wiskoprotezę podaje się w postaci iniekcji do stawu objętego chorobą.

Wiskoproteza: biopolimer zawierający jony srebra. Skuteczna ochrona stawów.

Mechanizm działania:

  • Bezpieczne przywrócenie właściwości lepkości płynu stawowego
  • Redukcja tarcia i mechaniczna stabilizacja struktur stawowych
  • Amortyzacja sił pomaga zachować integralność chrząstki
  • Ulga w ciągłym podrażnieniu stawu spowodowanym tarciem
  • Ochrona przed kolonizacją materiału syntetycznego przez bakterie dzięki obecności jonów srebra wbudowanych w strukturę materiału
  • Nie ulega biodegradacji i służy procesowi resorpcji"W przeciwieństwie do podawanych ogólnie leków nie niesie ryzyka gastropatii, wrzodów układu trawiennego, u zwierząt z zaburzoną czynnością nerek nie prowadzi do pogorszenia nadciśnienia i zwiększenia ryzyka komplikacji kardiologicznych"


Dlaczego warto?

tta rapid certyfikatW Bogatyni wykonujemy operacje uszkodzonych więzadeł krzyżowych u psów i kotów. Technikę zabiegową dostosowujemy do potrzeb pacjenta oraz oczekiwań i możliwości opiekuna zwierzęcia (nie istnieje jeden idealny rodzaj operacji - każda z nich różni się spodziewaną szybkością powrotu kończyny do sprawności, ilością i rodzajem zastosowanych materiałów, czasem znieczulenia, prawdopodobieństwem wystąpienia ewentualnych powikłań oraz przede wszystkim wpływem na późne następstwo urazu stawu kolanowego, tj. szybkość postępowania choroby zwyrodnieniowej stawów).

Najczęściej wybierane przez właścicieli rodzaje zabiegów to TTA, TTA RAPID i szew trzeszczkowo-piszczelowy

Zastosowanie metod związanych z osteotomią (TTA, TTA RAPID, TPLO) daje najlepsze efekty u psów, u których ważne jest zachowanie dobrej aktywności - sportowych, wystawowych, pracujących lub wszystkich o dużej aktywności ruchowej.

"Stosowanie indywidualnych drukowanych implantów z tytanu w technice TTA RAPID skraca okres rekonwalescencji po operacji, przyspiesza powrót sprawności kolana, zmniejsza siłę nacisku na chrząstki stawu, w związku z czym funkcja kolana jest najlepsza przez długi czas od wykonania zabiegu. Podstawowym warunkiem najlepszego postępowania przy uszkodzeniu więzadła krzyżowego u psa, niezależnie od wybranej metody operacyjnej, jest ocena i naprawa ewentualnych współistniejących uszkodzeń łąkotek oraz usunięcie pozostałości uszkodzonego więzadła, które z czasem mogłoby zmineralizować i powodować drażnienie stawu i silniejsze uszkadzanie prawidłowej chrząstki stawowej."

article1W naszej placówce dostępna jest nowocześnie wyposażona artroskopowa sala operacyjna dla zwierząt. Artroskopia jest zabiegiem małoinwazyjnym, polegającym na wprowadzeniu toru wizyjnego do przestrzeni stawowej za pomocą światłowodowej optyki. Średnica naszego artroskopu jest mniejsza niż 3mm, dlatego nadaje się do obrazowania tak ciasnych stawów, jak łokcie u psów.

"Czułość prześwietleń RTG w niektórych przypadkach chorób stawów wynosi tylko 60%, tomografii komputerowej 80%, natomiast artroskopii 100%."

Zabiegi artroskopowe wykonujemy w celu potwierdzenia/wykluczenia/uszczegółowienia wstępnej diagnozy - jest to artroskopia diagnostyczna. Wykonujemy także artroskopię terapeutyczną, czyli leczenie chorób stawów w technice mikroinwazyjnej - po operacji na skórze pozostają zwykle 2-3 nacięcia o długości ok. 3 mm, dzięki czemu uraz zdrowych tkanek jest minimalny, a gojenie postępuje znacznie szybciej, niż w operacjach prowadzonych metodami tradycyjnymi.

Bookmark and Share

© 2016 Redvet Przychodnia Weterynaryjna w Bogatyni