facebooktwitterlinkedingoogleplusyoutubepinterest

services1Chirurgia miękka

Dzięki dobrze wyposażonej sali operacyjnej i systematycznym udziale w szkoleniach jesteśmy w stanie zaoferować w Bogatyni bardzo szerokie spektrum wykonywanych zabiegów. Pracujemy zgodnie z zasadami aseptyki na nowoczesnym sprzęcie, co minimalizuje ryzyko komplikacji i sprzyja szybkiej rekonwalescencji po operacjach.

Wykonujemy zabiegi w znieczuleniu wziewnym także u zwierząt starszych lub chorujących przewlekle, u których szczególnie ważny jest pełny monitoring funkcji życiowych (m. in. tętno, ciśnienie krwi, wysycenie tkanek tlenem, ekg, stały pomiar temperatury ciała, poziom CO2 w wydychanym powietrzu i stężenie gazów znieczulających, które na bieżąco możemy dostosowywać do potrzeb pacjenta).

Aparatury tej klasy nie powstydziłby się żaden blok operacyjny dla ludzi. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek dla zwierząt w Polsce, w której operuje się również techniką Thermostapler, co w przypadku wielu operacji oznacza skrócenie ich czasu, brak szwów w jamie brzusznej i ryzyka zsunięcia się przewiązek z naczyń krwionośnych lub niepożądanych reakcji organizmu na nici chirurgiczne. Po operacji oddajemy zwierzęta wybudzone i przytomne.


services2Choroby wewnętrzne

Oferujemy rozbudowaną diagnostykę i kompleksowe leczenie chorób ostrych i przewlekłych u zwierząt domowych. Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy, a naszym celem jest postawienie szczegółowej diagnozy i wykrywanie pierwotnych przyczyn wszystkich zaburzeń, aby zminimalizować ryzyko nawrotów. Leczymy choroby przewodu pokarmowego, trzustki, wątroby, układu oddechowego, moczowego czy rozrodczego. W ostatnich latach rozwinęliśmy także diagnostykę i leczenie onkologiczne, dermatologiczne, kardiologiczne i okulistyczne.services3Chirurgia ortopedyczna

Wykonujemy zabiegi chirurgicznej stabilizacji złamań z zastosowaniem implantów ze stali chirurgicznej i tytanu. Wachlarz wkrętów kostnych, płyt czy gwoździ ortopedycznych, które przechowujemy w pogotowiu, pozwala nam na zoperowanie niemal 99% uszkodzeń szkieletu niezwłocznie, gdy jest to potrzebne - bez konieczności oczekiwania na dostarczenie ich od producentów, włączając w to złamania miednicy i kręgosłupa. Jesteśmy przygotowani do niesienia pomocy również w chorobach stawów (zwichnięcia bioder, uszkodzone więzadła krzyżowe - kilkanaście metod operacyjnych, operacyjne leczenie dysplazji biodrowej i łokciowej, młodzieńcza symfyzjodeza miednicy, osteochondroza i inne przypadłości leczone klasycznie lub artroskopowo). Tam, gdzie jest to warte rozważenia, omówimy z Właścicielem zachowawcze metody postępowania.


services4Chirurgia mikroinwazyjna

Postępy w technice medycznej owocują możliwością leczenia operacyjnego z coraz mniejszym naruszaniem zdrowych części ciała pacjenta. Efektem tego jest mniejszy ból pooperacyjny, szybsza rekonwalescencja, niewielkie rany chirurgiczne i ograniczone ryzyko zakażenia. Zabiegi chirurgii mikroinwazyjnej są już wykonywane u zwierząt na świecie, a my systematycznie wdrażamy te procedury do codziennej praktyki. Obecnie oferujemy już zabiegi artroskopowe (leczenie dysplazji łokciowej, chorób chrząstki i tkanki kostnej podchrzęstnej w stawie biodrowym i barkowym, artroskopowe leczenie uszkodzeń łąkotek w stawach kolanowych, czy leczenie uszkodzeń ścięgna mięśnia dwugłowego lub zapalenia błony maziowej stawu). W podobnej technice możemy wykonać także zabiegi na jamie brzusznej, wykonując tylko kilkumilimetrowe nacięcia w skórze, a dalszą część operacji prowadząc pod kontrolą obrazu z kamery laparoskopowej.


services5Laboratorium

Przykładamy dużą wagę do dokładności i szybkości wykonywanych badań. Stosujemy aparaturę diagnostyczną o najwyższych stopniach referencyjności. Oznaczenie elektrolitów wykonujemy w nagłych wypadkach w 60 sekund, morfologię w 3 minuty. Na miejscu wykonujemy większość badań krwi, w tym parametry wątrobowe, nerkowe, trzustkowe czy badania serologiczne w kierunku chorób zakaźnych (borelioza i inne choroby odkleszczowe, wirusy, pierwotniaki). W 2016 roku wprowadziliśmy do rutynowych oznaczeń CRP u psów, będące czułym i niewrażliwym na podawane wcześniej leki wskaźnikiem-białkiem ostrej fazy. W przychodni wykonujemy badania moczu, kału, mikrobiologiczne (antybiogramy) i cytopatologiczne.services6Diagnostyka obrazowa

Przychodnia weterynaryjna w Bogatyni jest wyposażona w nowoczesną aparaturę diagnostyczną. Wykonujemy zdjęcia rentgenowskie w technice cyfrowej, począwszy od typowych projekcji radiologicznych, po zdjęcia dynamiczne i kontrastowe (urografia wydzielnicza i wstępująca, sjalografia, dakriocystografia, angiografia). Posiadamy również aparat USG z opcją dopplera i możliwością badań kardiologicznych. Wykonujemy badania endoskopowe dróg oddechowych, w tym także rinoskopię (endoskopię jam nosowych) u kotów z zastosowaniem cienkiego endoskopu światłowodowego.

services7Dermatologia

Problemy skórne u zwierząt są bardzo częstym powodem wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Do najczęstszych schorzeń dermatologicznych, z jakimi mamy do czynienia, należą: alergiczne i atopowe zapalenie skóry, alergie pokarmowe, choroby pasożytnicze, grzybicze i bakteryjne, zespół eozynofilowy kotów, choroby endokrynologiczne z objawami skórnymi, choroby uszu, nowotworowe i nienowotworowe rozrosty skóry i tkanki podskórnej, wyłysienia telogenowe, choroby autoimmunologiczne, pododermatitis. Do diagnostyki tych chorób wykorzystujemy m. in. zeskrobiny skórne, badania cytologiczne, posiewy, badanie włosa, badanie lampą Wooda, histopatologię, testy alergiczne czy badania krwi. Do leczenia chorób skóry staramy się stosować przede wszystkim preparaty i leki do stosowania miejscowego, ostatecznie leki ogólnoustrojowe. Zaburzenia skórne mogą być oznaką choroby ogólnej, stąd nie powinno się lekceważyć objawów dermatologicznych.services1Okulistyka

Wykonujemy badania okulistyczne oraz zabiegi na gałce ocznej i pozostałych strukturach oczodołu. Prowadzimy zachowawcze i operacyjne leczenie chorób przewlekłych i stanów ostrych (obrzęk rogówki, wrzody, perforacja, wypadnięcie gałki ocznej, zwichnięcie soczewki, ostra jaskra, korekcje wad wrodzonych). U pacjentów podwyższonego ryzyka (choroby serca, niewydolność narządowa) możemy wykonywać zabiegi w znieczuleniu miejscowym po farmakologicznym uspokojeniu zwierzęcia.


services1Neurologia

Prowadzimy szybką diagnostykę ostrych i przewlekłych stanów neurologicznych. Leczenie konwencjonalne, tam gdzie jest to wskazane, wzbogacamy o fizykoterapię (laseroterapia, elektroterapia). Wewnętrzne laboratorium przychodni dla zwierząt Redvet jest wyposażone również w aparaturę do badania płynu mózgowo-rdzeniowego, przydatną w diagnostyce chorób zapalnych i nowotoworowych mózgu i rdzenia kręgowego. Na miejscu możemy wykonać zabiegi operacyjne w obrębie kręgosłupa (ventral slot, fenestracja, hemilaminektomia, laminektomia, stabilizacja złamań i zwichnięć, operacyjne leczenie zespołu końskiego ogona "cauda equina"). Umiejętności w tym zakresie uzyskaliśmy dzięki specjalistycznym szkoleniom potwierdzonym odpowiednimi certyfikatami.


services1Kardiologia

W przychodni weterynaryjnej Redvet w Bogatyni wykonujemy badanie EKG oraz ECHO serca. Wskazaniem do szczegółowych badań serca są m.in.: duszność, przyspieszony oddech, niewydolność wysiłkowa, kaszel, arytmia czy szmery sercowe. Badanie wykonuje się również u zwierząt wyglądających na zdrowe, o których wiadomo, że ze względu na rasę mają predyspozycje do niektórych chorób, np. dobermany, dogi niemieckie, king charles spaniele, rasowe koty, a także psy ras małych, np. Yorkshire terriery. Badaniem tym diagnozuje się HCM - kardiomiopatię przerostową u kotów maine coon, brytyjskich, a także europejskich, kardiomiopatię rozstrzeniową u psów ras dużych, dysplazję zastawek przedsionkowo-komorowych u starszych zwierząt oraz wrodzone wady budowy serca czy obecność płynu w worku osierdziowym.

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Podczas zabiegów operacyjnych zawsze stosujemy sterylne rękawiczki i narzędzia, jednorazowe sterylne fartuchy i obłożenia operacyjne oraz monitoring funkcji życiowych. Nie szukamy oszczędności tam, gdzie ich nie powinno być. Nie pozostawiamy miejsca na wątpliwości - nasza sala operacyjna jest przeszklona i widoczna dla właścicieli.

Bookmark and Share

© 2018 Redvet Przychodnia Weterynaryjna w Bogatyni