facebooktwitterlinkedingoogleplusyoutubepinterest

progesteron jednostkiW Bogatyni od stycznia 2018 możemy na miejscu oznaczać progesteron i inne hormony zwierząt na specjalistycznym aparacie do immunochemii.

Pomiar poziomu progesteronu u suczki wraz z badaniem klinicznym i cytologią wymazu z pochwy jest tzw. "złotą metodą" wyznaczania optymalnego terminu krycia suczek przeznaczonych do rozrodu.

W regionie do tej pory nie było możliwości wykonania takiego badania w laboratorium weterynaryjnym - próbki musiały być wysyłane z lecznic do odległych laboratoriów, więc wynik badania najczęściej był dostępny dopiero następnego dnia. W weekendy siłą rzeczy opóźnienie było jeszcze większe, co znacznie utrudniało, a czasem nawet uniemożliwiało podejmowanie odpowiednich decyzji.

"Pomiar ilościowy progesteronu w surowicy realizowany jest na specjalistycznym aparacie immunochemicznym i jest zwalidowany dla psów. Sprzęt, którego do tego używamy jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem w klinikach zajmujących się rozrodem zwierząt domowych w USA."


Do współpracy zachęcamy również lekarzy weterynarii, którzy chcieliby otrzymywać wynik badania już w dniu pobrania krwi, a dzięki temu poprawić skuteczność i szybkość podejmowanych decyzji - a co za tym idzie, również satysfakcję właścicieli zwierząt. Zapraszamy!

Do częściej wykonywanych oznaczeń immunochemicznych u psów i kotów należą również hormony tarczycy: T4, fT4 oraz kortyzol, który ma ważne znaczenie w diagnostyce coraz częściej występujących chorób nadnerczy (zespół Cushinga). Wszystkie te badania również wykonujemy w naszym wewnętrznym laboratorium.Bookmark and Share

© 2018 Redvet Przychodnia Weterynaryjna w Bogatyni